5 rzeczy, które pomagają w pracy projektanta wnętrz

Rzeczą oczywistą jest, że każdy ma swoje ulubione narzędzia, które w jego pracy są niezastąpione lub bardzo się przydają. Tak więc i ja postanowiłam zaprezentować Wam listę przedmiotów, czy programów, bez których nie wyobrażam sobie swojej pracy jako projektanta wnętrz.

Ale uwaga: jest to mój subiektywny spis, więc nie możecie się spodziewać, że inni architekci wnętrz, używają tych samych rzeczy.

Źródło: Kaboompics.com

Zaczynamy:

  1. Miarka. W torebce zawsze noszę miniaturową miarkę, którą mam przyczepioną do kluczy. Czasem się przydaje, ale tak naprawdę nieoceniona jest miarka elektroniczna (dalmierz), która bardzo przyspiesza zbieranie pomiarów na budowie.
  2. Aparat. Podobno można się bez niego obejść, ale ja nie potrafię. Zawsze oprócz wymiarów, wolę również zrobić zdjęcia pomieszczeń, by nie zapomnieć, gdzie rozmieszczone są rury i inne ustrojstwa.
  3. Laptop z oprogramowaniem. Bądźmy szczerzy: gdybym miała prezentować Inwestorowi odręczne rysunki projektowanej przestrzeni, to raczej nikt by nie korzystał z moich usług. Regularnie korzystam z trzech programów: Cinema 4d, ZWCAD (taki AutoCAD, tylko 10 razy tańszy) i Photoshop. Bez nich nie wyobrażam sobie swojej pracy.
  4. Cierpliwość. Co prawda nie jest to rzecz, tylko cecha charakteru, ale jej posiadanie jest bardzo pożądane w pracy projektanta. Trzeba mieć dużo cierpliwości głównie do zadań, które się wykonuje oraz do klientów, którzy w ostatnim etapie projektu, postanawiają zmienić koncepcję wnętrza. Programy do wizualizacji również uczą nas spokoju i wytrwałości, ponieważ nic bardziej nie irytuje, niż trwający godzinę render (wizualizacja) jednego obrazka.
  5. Podręcznik projektowania architektoniczno-budowlanego, E. Neufert. Książka, którą pożyczyłam od taty na wieczne nieoddanie. Zapytacie: „Książka? A na co to komu? Przecież jest internet.” Może i jest, ale ja po prostu zawsze wolałam książki 🙂

A jak jest z Wami? Napiszcie, jakie narzędzia są niezastąpione w Waszej pracy, obojętnie z czym jest związana 🙂