10 geometrycznych dodatków do wnętrz

Geometria we wnętrzu to jeden z moich ulubionych motywów, które nierzadko wykorzystuję również w swoich projektach. Wiadomo, że gdy ogranicza nas budżet, wydaje nam się, że w aranżacji, nie możemy pozwolić sobie na szaleństwo. Nic bardziej mylnego. Geometryczne wzory często możemy wykonać sami lub znaleźć elementy, które wykonane są np. z papieru. Znajdzie się tu również coś dla bardziej wybrednych miłośników tego typu elementów.

Tak naprawdę wychodząc od jakiejś konkretnej formy, czy figury geometrycznej, możemy stworzyć przestrzeń idealnie skomponowaną i oryginalną. Ogranicza nas tylko fantazja 🙂

 Poniżej 10 geometrycznych przedmiotów do wnętrz:

1. Lampa, której nie ma

Aktualnie projektanci wnętrz, bardzo często wybierają poniższą lampę. Pasuje przede wszystkim do wnętrz industrialnych, ale równie dobrze wpasuje się w nowoczesny i minimalistyczny styl aranżacji.

 2. Fotel z PRL-u

Kto by kiedyś pomyślał, że meble, które powstały w czasie PRL-u, mogą zostać odnowione i to we współczesnym klimacie. Co prawda tutaj geometrii jest mało, bo ogranicza się jedynie do wzoru, ale ze względu na intensywne kolory, z pewnością może zagrać pierwsze skrzypce w Naszym wnętrzu.
Źródło: atelio.pl

3. Kompozycja przestrzenna

Niebanalne oświetlenie, które równocześnie pełni funkcję dekoracji ściennej. Jak dla mnie bomba! Podejrzewam, że nietrudno wykonać coś podobnego z… papieru.

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/e7/4f/fa/e74ffacd059eb325040ff57eb3cea9d6.jpg
Źródło: designyoutrust.com

 

 4. Prostota z nutką szaleństwa

Zestaw dwóch stolików, które tworzą ciekawą całość. Rozwiązanie idealne dla miłośników minimalizmu, ale nie w typowo sztywnym wydaniu.
Źródło: atelio.pl

5. Trójkąty i kwadraty

Lustro z ramą w geometryczne kształty, nawiązujące do stylu art deco. Osobiście bardzo jestem zauroczona jego prostotą i subtelnością. Ciekawa jestem, czy wam również się spodoba 🙂

Źródło: atelio.pl

6. Ogrzej mnie

Era zwyczajnych grzejników minęła bezpowrotnie. Ponieważ dzisiaj tak mamy szeroki wybór kształtów, rozmiarów i kolorów, decyzja o wyborze tego jedynego jest dość ciężka. Poniżej grzejnik, którego forma nawiązuje do naszego dzisiejszego tematu. Już sobie wyobrażam, jak pięknie by wyglądał w kolorze złotym, nawiązując do wspomnianego wcześniej, stylu art deco.


Źródło: www.termagroup.pl

7. Meble

Takie wzory na meblach bez problemu możemy stworzyć sami przy pomocy taśmy papierowej, farb i pędzla lub wałka. Wszystko zależy od naszej wyobraźni!

http://www.ideasforinterior.com/wp-content/uploads/2014/06/Trendy-Geometry-Chevron-Decor-Ideas-10.jpg

Źródło: http://www.ideasforinterior.com

8. Poduszki

Poduszki to chyba jedna z dekoracji, które da się najszybciej wymienić, przez co w krótkim czasie można nadać nowych charakter pomieszczeniu.

Źródło: http://www.aliexpress.com

9. Geometryczna ściana

Z bardziej nietypowych dekoracji, możemy zastosować okładzinę ścienną w postaci modułowych paneli 3d. Rynek oferuje szeroki wybór wzorów, kolorów i materiałów, z których są wykonane. Przy zakupie takich elementów, warto zwrócić uwagę nie tylko na jakość, ale także na właśnie na materiał, by był trwały.

Źródło: Baux.se

10. Ceramika

Kolejny przedmiot, którym jestem zachwycona. Wazon o bardzo oryginalnym kształcie, pięknie skontrastuje z delikatnym kwiatem, który do niego wstawimy.

STAR WHITE - Vase
Źródło: http://www.en-designshop.com

Jak Wam się to podoba? Może dodalibyście coś od siebie do tej listy? Czekam na komentarze 🙂