Dobrze mieć miedź

Miedziana pomarańcza wg Dulux

Kolorystycznym hitem tego roku według marki Dulux, stała się miedziana pomarańcza. Jest to alternatywa dla osób, które lubią ciepłe barwy, ale nie w ich czystej postaci, tylko bardziej stonowanej i delikatnej. Ściany w tym kolorze, skomponowane z beżami, różami oraz elementami w kolorze typowej miedzi, sprawią, że wnętrze staje się eleganckie i przytulne, z lekką nutą orientu.

Źródło: Dulux

Jakie kolory pasują do miedzi?

Czerwony

Tak jak już wspomniałam przede wszystkim będą to róże, beże i inne delikatne odcienie pomarańczowego. Wszystko zależy od proporcji: w poniższej aranżacji pojawił czerwony akcent w postaci krzesła. Dlaczego pasuje? Ponieważ ściany, podłoga i meble są jasne. Gdyby było tu więcej miedzianego koloru, to czerwone krzesło za bardzo przytłoczyłoby to pomieszczenie.

Źródło: http://www.sfgirlbybay.com/2014/01/06/new-year-fresh-new-looks/

Czarny

Bardzo tradycyjne połączenie, które będzie dobrze wyglądało zarówno w nowoczesnych pomieszczeniach, jak i pełnych klasycznych elementów.

Źródło: http://frenchyfancy.com/decoration-interieur/page/9/

Morska zieleń

Miedź i morska zieleń pasują do siebie bardzo dobrze, co widać na poniższym przykładzie. Oprócz morskiej zieleni, można zastosować również tradycyjną zieleń, ale wtedy należy zmienić proporcje, by ona była tylko dodatkiem.

Źródło: http://lolcabulary.com/copper-bathroom/new-copper-bathroom-hq-wallpaper/

Odcienie niebieskiego

Jedno z moich ulubionych połączeń kolorystycznych, z czasów, gdy jeszcze zajmowałam się tworzeniem biżuterii. Klientki również uwielbiały ten zestaw. Jak widać sprawdza on się również w aranżacji wnętrz.

Źródło: http://www.lushome.com

Żółty

Nie byłabym sobą, gdybym nie pokazała Wam wnętrza z żółtym akcentem 🙂 Miedź dobrze współgra z żółcią, jeśli stosowane są jedynie jako akcenty kolorystyczne na tle stonowanego pomieszczenia. Kolory otoczenia mogą być różne, ale najlepszym rozwiązaniem będzie biel, szarość lub delikatny beż.

Źródło: http://www.laurau.com/