Jak urządzić małą łazienkę? 5 podstawowych zasad!

Jak urządzić małą łazienkę?


Urządzając małe pomieszczenia, nie możemy pozwolić sobie na realizację wszystkich wnętrzarskich pomysłów, które przyjdą nam do głowy, ale dzięki przestrzeganiu kilku podstawowych zasad, stworzymy miejsce, które nie będzie nas przytłaczać.

Przed Wami 5 rad, które pomogą Wam samodzielnie stworzyć udaną aranżację łazienki o niewielkiej powierzchni!

#1 Jasne, zimne kolory

Jeśli chcemy, by nasza łazienka nabrała optycznej przestronności, powinniśmy postawić na jasne i zimne kolory, takie jak biel, szarość, mięta czy błękit. Dobrze też wygląda, gdy podłoga ma zbliżony odcień do ścian, czyli odpadają wszelkiego rodzaju kontrastujące barwy, co za tym idzie również niewskazane jest tu użycie wzorzystych płytek, które jak wiadomo zmniejszają nam wizualnie pomieszczenie. Ale ponieważ nikt nie lubi nudnych pomieszczeń, jeśli już naprawdę uprzemy się na wzory, to wykorzystajmy je jedynie na podłodze, a ściany zostawmy w spokoju.

Jak urządzić małą łazienkę?
Źródło: http://www.hellohoku.com/hellohoku/2016/7/26/bathroom-reno

#2 Podwieszane elementy

Nie każdy o tym wie, że podwieszane meble i ceramika, również mogą przyczynić się do optycznego powiększenia łazienki. Wszystko dlatego, że pomieszczenie wydaje nam się lżejsze i bardziej przestronne. Już pomijam kwestie utrzymania czystości, bo to chyba oczywiste.

Źródło: http://www.lottaagaton.se

#3 Błyszczące powierzchnie

Wiemy już jakie kolory będą idealnie prezentowały się w niewielkiej łazience, więc warto jeszcze dodać, żeby wybierać płytki czy meble z połyskiem oraz największe lustro (najlepiej bez ramy), jakie tylko uda nam się zmieścić w danym wnętrzu.

Źródło: http://www.arthurcasas.com/

#4 Duże płytki

Jak to się mówi – rozmiar ma znaczenie. Zwłaszcza, jeśli wybieramy płytki do naszej łazienki. Moda na urocze patchworki i mozaiki przyjęła się doskonale, jednak urządzając malutki pokój kąpielowy (wiem, jak to brzmi), postawmy na wielkie powierzchnie, które raz że sprawią, iż wnętrze nie będzie wyglądało na ciasne, a dwa, że tak szybko nam się nie opatrzą.

Źródło: http://www.woontrendz.nl/natuur-licht-ruimte-in-je-badkamer/

#5 Prysznic zamiast wanny

Decydując się na remont łazienki, w której dotychczas mieliśmy wannę, warto zastanowić się nad wymienieniem jej na prysznic. Po pierwsze zyskamy sporo miejsca np. na pralkę czy dodatkową szafkę, która jak wiadomo – zawsze się przyda, a po drugie od razu zobaczymy wizualną różnicę, jakby to było całkiem inne pomieszczenie.

Źródło: http://www.bethkoobydesign.com/

A jakie pomysły Wy macie na optyczne powiększenie łazienki? Dajcie znać w komentarzach!

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz