Malowanie po numerach jako pomysł na prezent i relaks

Malowanie po numerach – pomysł na prezent i relaks

 Malowanie i rysowanie to bardzo przyjemna rozrywka, która może pochłonąć bez reszty. Wystarczy spojrzeć na dzieci, które godzinami tworzą obrazki przy pomocy kredek, farb czy długopisów, dając w ten sposób upust swoim emocjom.

Nie od dziś wiadomo, iż działalność artystyczna – amatorska czy profesjonalna – działa odprężająco i pozwala oderwać się od codziennego stresu.

Czym jest malowanie po numerach?

Malowanie po numerach to zestaw składający się z podobrazia, na którym nadrukowany jest szkic obrazu wraz z numerami oraz zestaw farb akrylowych w odpowiednio dobranych kolorach. Łącznie z zamówieniem otrzymujesz zestaw dobrej jakości pędzli oraz kartonik, który może posłużyć jako paleta.

Początkowo dość sceptycznie podeszłam do tego tematu, ponieważ wydawało mi się to banalnie proste. Z tego też powodu wybrałam sobie chyba najtrudniejszy z możliwych obraz Vincenta van Gogha Gwiaździsta noc. Jakież było moje zdziwienie, kiedy okazało się, że malowanie w ten sposób nie jest tak łatwe, jakby się mogło wydawać! Wydawać by się mogło, że wystarczą 2-3 godziny, by skończyć obraz, ale w praktyce okazało się, że łącznie zajęło to kilka razy więcej.

Dlaczego tak jest? Ponieważ malując z natury czy zdjęcia patrzysz na obiekt i przenosisz go na płótno. Łączysz ze sobą kolory farb, tworząc nowe odcienie. Natomiast w przypadku malowania po numerach, musisz się wykazać skupieniem w poszukiwaniu odpowiednich liczb do pokolorowania, przez co zajmuje to dużo więcej czasu.

Dla kogo przeznaczone są zestawy malowania po numerach?

Zestawy do malowania to bardzo uniwersalny pomysł na prezent dla osoby w każdym wieku. Tak naprawdę nie wymaga od nas umiejętności plastycznych, ale niezbędne są chęci do podjęcia tej próby. Na pierwszy raz radziłabym wybrać jak najłatwiejszy motyw, by szybko było widać postępy naszych prac.

Jaki motyw wybrać?

Możesz wybrać dzieło ulubionego artysty lub motyw, który odpowiada ci tematycznie lub kolorystycznie. Warto wcześniej to przemyśleć, by nie zamówić obrazu, który będzie się wizualnie gryzł z aranżacją twojego domu. Bimago oferuje na swojej stronie przeróżne kategorie, które pomogą ci podjąć tę decyzję. Są to m.in. grafiki, abstrakcje, krajobrazy, zwierzęta czy motywy do pokoju dziecka.

Podsumowując stwierdzam, iż malowanie po numerach dla dorosłych może być rewelacyjnym pomysłem na hobby, gdyż w trakcie skupiasz się tylko i wyłącznie na odnalezieniu i pomalowaniu konkretnych numerów, przez co się relaksujesz. Polecę to każdej osobie, niezależnie od tego czy kiedykolwiek trzymała w ręce pędzel.

Zatem nie czekaj dłużej i zanurz się w świecie sztuki, aby stworzyć swój pierwszy obraz, który ozdobi Twój dom.