Tapety z włókna szklanego

Tapety z włókna szklanego

Od kilku lat wszelkiego rodzaju tapety ponownie wkupują się w nasze łaski, jednak nie kładziemy ich już na wszystkich możliwych ścianach danego wnętrza. Panuje tendencja, skłaniająca się w stronę minimalizmu, zgodnie z którą tapetujemy zazwyczaj tylko jedną lub dwie ściany, by dekoracja nie przytłaczała pomieszczenia.

Istnieje wiele rodzajów tapet, a do tych najbardziej znanych należą tradycyjne papierowe, czy te pokryte tkaniną. Do mniej popularnych możemy zaliczyć winylowe oraz wykonane z włókna szklanego. Dzisiaj omówię dla Was ten ostatni rodzaj.

Właściwości tapet z włókna szklanego

Tapety, o których mowa są wyjątkowo odporne na szorowanie i uderzenia. Przeważnie pokryte są charakterystyczną strukturą (wzorem), który przypomina tkaninę, ale spotyka się również wersje gładkie. Głównie występują w jasnych odcieniach bieli, beżu, czy szarości, dzięki czemu śmiało możemy pomalować je na dowolny kolor.

Tapety z włókna szklanego są idealnym wykończeniem ścian w hotelach i innych miejscach użyteczności publicznej. Możemy je również zastosować w pomieszczeniach o zwiększonej wilgotności np. w kuchni i łazience, jednak wtedy należy odpowiednio użyć farby przeznaczonej tylko do tego rodzaju wnętrz. Kiedy kolor nam się znudzi, tapetę bez problemu można przemalować, dzięki czemu wnętrze zyska nowego wyrazu.

Dzięki niebanalnej strukturze o różnych grubościach, pokrycie ściany zamaskuje jej wszelkie mankamenty. Tapety mocuje się za pomocą specjalnego, gęstego i mocnego kleju, który jest zupełnie różny od tego, którego używamy do montażu tradycyjnych tapet.

Mimo tylu zalet, włókno szklane jest materiałem, który bardzo ciężko usunąć ze ściany, dlatego jeśli już decydujemy się na położenie go w naszej łazience, czy kuchni, powinniśmy wziąć pod uwagę fakt, że zostanie on tam na bardzo długie lata.

Jeśli jeszcze ktoś z Was nie do końca wie, jak wygląda tapeta z włókna szklanego, poniżej prezentuję kilka propozycji, żebyście mogli zobaczyć, jakie efekty możemy uzyskać, stosując ten rodzaj okładziny ściennej.

Popularne wzory tapet

[ezcol_1third]

Źródło: www.tapetuj.pl

[/ezcol_1third] [ezcol_1third]

Źródło: www.tapetuj.pl

[/ezcol_1third] [ezcol_1third_end]

Źródło: www.tapetuj.pl

 

[/ezcol_1third_end]

Przekładowe aranżacje

korytarz tapeta z włókna szklanego