Poster Store – skandynawskie plakaty

Aktualnie w aranżacji wnętrz, plakaty to najpopularniejsza forma dekoracji ścian, która pozwala nam odpowiednio spersonalizować własną przestrzeń.  Mamy do wyboru mnóstwo wzorów, które mogą pokazywać nasz charakter, nawiązywać do zainteresowań, motywować lub po prostu być ozdobą domu.

Sklep Poster Store to miejsce, które zostało stworzone w Sztokholmie w 2016 roku przez dwóch braci Tobiasa i Oskara Renlund. Ich głównym założeniem było wypromowanie minimalistycznej sztuki, dostępnej na każdą kieszeń. Marka posiada w swojej ofercie plakaty przedstawiające zdjęcia, grafiki oraz obrazy. Oprócz tego, w sklepie znajdziemy ramki ? zarówno aluminiowe, jak i drewniane, występujące w takich kolorach jak czarny, biały, srebrny, złoty i miedziany, więc o brak wyboru nie musimy się martwić.

Interesujący może być fakt, że firma, która z powodzeniem rozwinęła już swój biznes w 28 krajach Europy oraz USA i Kanady, mocno stawia na ekologiczne rozwiązania.  Plakaty są drukowane lokalnie na ekologicznym papierze, dzięki czemu mogą pochwalić się posiadaniem jednego z najbardziej restrykcyjnych certyfikatów ekologicznych w Europie, czyli Nordic Swan Ecolabel.

Dla mnie sporym atutem jest każdego rodzaju troska o środowisko, dlatego też mocno przekonało mnie to, do podjęcia współpracy z Poster Store.

Kolejnym ważnym czynnikiem był bogaty asortyment, zawierający plakaty inspirowane skandynawskim designem, sztuką, naturą, architekturą. Dzięki pięknie skomponowanym zdjęciom, mamy wrażenie, jakby dzięki kompozycji na ścianie, czas na chwilę się zatrzymał.

Co ciekawe, mogłoby się wydawać, że plakaty będą pasowały raczej do wnętrz o nowoczesnym wystroju, jednak jak sami możecie zauważyć, równie pięknie wpisują się one w charakter bardziej klasycznych wnętrz.

Do naszego mieszkania wybrałam kilka plakatów, które nawiązują do moich upodobań. Na pierwszy ogień poszedł niebanalny portret Fridy Khalo, jednej z moich ulubionych artystek. Gdy zobaczyłam tę grafikę, to od razu byłam pewna, że musi znaleźć się na ścianie mojego salonu, ponieważ jest niezwykle energetyczna. Drugim elementem stała się reprodukcja obrazu Vincenta van Gogha, a jako dodatki, wybrałam zdjęcia zwierząt, gdyż uwielbiam się nimi otaczać.

Ponieważ kocham kontrasty, a ścianę mamy białą, oczywistym wyborem stały się czarne ramki. Drugim argumentem przemawiającym za tym kolorem, była jego uniwersalność. Lubię wybierać przedmioty, które sprawdzą się przez wiele lat, nawet jeśli zmienimy mieszkanie lub wygląd ściany.

 

Jestem bardzo ciekawa, co sądzicie o kompozycji, którą stworzyłam, oraz o całej ofercie Poster Store. Dajcie znać w komentarzach, co podoba się wam najbardziej.

Jednocześnie mam dla was niespodziankę! Kod rabatowy przygotowany specjalnie dla moich czytelników. Wystarczy podczas składania zamówienia wpisać w odpowiednie okno: pozytywnewnetrza30, a uzyskacie 30% rabatu na zakupy w Poster Store (z wyłączeniem plakatów z działu Selection). Kod jest ważny w dniach 23.02-08.03.2020 r.

To jak? Skusicie się?