KIS List – aplikacja ułatwiająca tworzenie kosztorysów

Pisząc we wrześniu 2021 roku pierwszy artykuł na temat świetnej aplikacji do tworzenia kosztorysów – KIS LIST – nigdy bym nie przypuszczała, że poczuję się w obowiązku wrócić do tego tematu.

Dlaczego? Ponieważ przez ten czas aplikacja zyskała tyle nowych funkcji, które za każdym razem mnie zaskakują, że byłoby nierozsądne, gdybym to przemilczała.

Jeżeli jesteś projektantem wnętrz i nadal tworzysz ręcznie listy zakupowe dla klientów – przestań, bo mam dla ciebie narzędzie, które pozwoli ci zaoszczędzić dziesiątki godzin.

Błyskawiczne tworzenie list zakupowych

Sam fakt, że tworzenie list zakupowych stało się niesamowicie łatwe w porównaniu do sporządzania tradycyjnych tabelek, przemawia za tym, by zacząć z niego korzystać jak najszybciej. Jak to możliwe?

Zakładając konto w aplikacji KIS LIST, pobierasz wtyczkę do swojej przeglądarki. Następnie będąc na stronie przedmiotu, który cię interesuje, klikasz na ikonę wtyczki, po czym wyświetla się okno, w którym w większości przypadków, automatycznie zaciągane są dane produktu ze sklepu online.

Ty wybierasz, na której liście ma on się znaleźć, wpisujesz ilość, dostosowujesz wybór zdjęcia i jak już wszystko ci odpowiada, klikasz „dodaj”. Przedmiot w sekundę pojawia się w spisie danego projektu, a jego cena, doliczana jest automatycznie do całościowych kosztów.

Bardzo cenną dla mnie funkcją jest możliwość zbiorczej edycji produktów lub kopiowanie ich zarówno w obrębie jednej listy, jak i innych (np. gdy się pomylę i dodam produkt na listę klienta X, a miał być u klienta Y).

Udostępnianie listy klientowi

W trakcie tworzenia listy, klient na bieżąco może widzieć jej podgląd w przeglądarce oraz akceptować/odrzucać poszczególne propozycje i dodawać swoje uwagi. Dany produkt może pojawić się w specyfikacji w kilku wersjach, ale żeby ceny poszczególnych przedmiotów nie wliczały się w zbiorczą wycenę, wystarczy zaznaczyć te pozycje jako opcje.

Po ustaleniu wszelkich szczegółów, finalną wersję spisu, przesyłamy inwestorowi w formacie arkusza kalkulacyjnego bądź PDF.

Dodatkowe ułatwienie

KIS LIST to teraz nie tylko narzędzie do tworzenia kosztorysu, ale również platforma do komunikacji z inwestorem. Z dodatkowych ułatwień mogę wymienić:

  • “wbudowany” katalog produktów oraz modeli 3D;
  • możliwość dodawania wizualizacji bezpośrednio do listy;

Więcej informacji o nowościach i wszystkich funkcjach aplikacji, znajdziecie m.in. na kanale YouTube KIS List.

Ja ze swojej strony mogę was jedynie zachęcić do darmowego przetestowania i sprawdzenia wszystkich zalet na własnej skórze. Łap link do rejestracji KIS LIST, a otrzymasz 30 dni gratis przy zakupie dowolnego planu.