Wnętrzarskie marki: Haft S.A.

Artykuł sponsorowany

Tradycja i nowoczesność

W ostatnim czasie coraz więcej uwagi przykuwa się do dekoracji okien różnego rodzaju tekstyliami w postaci zasłon, firan czy rolet. Potrafią podkreślić charakter naszego wnętrza lub stworzyć neutralne tło oraz dodać przytulności. Możemy śmiało powiedzieć, że są swoistą wisienką na torcie aranżacji.

Nie ma ścisłej zasady, co do której należałoby się trzymać względem wyboru tkaniny, ponieważ zależy to przede wszystkim od osobistych preferencji i efektu, jaki pragniemy uzyskać.

Kiedy szukamy dobrej propozycji oprawy naszych okien, z pomocą przychodzi firma HAFT S.A., mająca 140-letnią tradycję w produkcji firanek, lambrekinów, zasłon, rolet, haftowanych koronek, obrusów itp. itd.

Jak sama nazwa wskazuje, wytwórca specjalizuje się w hafcie, dzięki czemu potrafi połączyć tradycję kaliskiego dziewiarstwa z bieżącymi trendami wzorniczymi. Producent może również pochwalić się posiadaniem unikalnych w skali Polski maszyn dziewiarskich, dzięki którym tworzone są wyjątkowe detale.

W poszukiwaniu zasłon

Od dłuższego czasu chodził za mną pomysł, by powiesić w naszym salono-biurze zasłony z motywem roślinno-zwierzęcym, które dodałyby jeszcze większego pazura temu wnętrzu. Wszelkie wzory i kolory bardzo pobudzają moja wyobraźnię i dodają energii, odwracając uwagę od otaczającego świata. Dzięki nim lepiej się czuję we własnej przestrzeni, dlatego od razu wiedziałam, że ten wybór jest strzałem w dziesiątkę.

Zarówno estetyka, jakość wykonania oraz cena są tutaj zdecydowanie na plus. Dodatkowym atutem jest przejrzysty sklep internetowy, który nie stwarza problemów podczas składania zamówienia czy ewentualnych zwrotów.

Zasłony, które wybrałam, jak już wspomniałam zawierają motyw roślin i zwierząt, a konkretnie liści palmowych i flamingów. Ich tło jest czarne, dzięki czemu robią wrażenie niezwykle eleganckich, a kolorowy wzór odcina się od reszty, przez co całość jest wizualnie wyważona.

Na moje oko są średnio zaciemniające, co jest idealne w przypadku, gdy chcę mieć w pomieszczeniu w miarę jasno, ale jednocześnie nie chcę, by raziło mnie słońce.

Dodatkowym atutem jest fakt, że grafika sprawia wrażenie namalowanej akwarelą, co podkreśla jej artystyczny charakter. Czuję się, jakby ten model zasłon wyszedł wprost z mojej głowy.

Nie tylko online

Na stronie producenta znajdziecie wiele wzorów zasłon i innych tekstylnych dekoracji, które z łatwością dopasujecie do wystroju swojego mieszkania. Zarówno może to być bardziej odważne wzornictwo, jak i stonowane lub klasyczne czy nowoczesne.

Oprócz sklepu internetowego, Haft posiada również sieć punktów sprzedaży, w których stacjonarnie można zakupić ich wyroby.

Po więcej inspiracji zapraszam was na stronę haft.com.pl 😊

Dajcie znać, jak wam się podobają te zasłony w naszym mieszkaniu.