Regałka – ręcznie robione gałki i uchwyty do mebli

Mówi się, że gałki są biżuterią mebli, ponieważ jak nic innego, potrafią zmienić ich wygląd o 180 stopni. Mają setki wzorów, kształtów i kolorów, dzięki czemu pasują zarówno do stylistyki retro, jak i bardziej nowoczesnych form.

Meble to niewątpliwie jedne z elementów wnętrza najbardziej podkreślających jego charakter. Kupując gotowe wyposażenie mieszkania, często po jakimś czasie, myślimy o tym, by coś w nim modyfikować np. poprzez zmianę dodatków czy uchwytów.

Na tle sieciowych produktów, wyróżnia się marka Regałka, która jest małym rodzinnym biznesem, stworzonym z pasji do ręcznie wykonywanych elementów meblowych.

Dzięki szerokiemu wyborowi uchwytów, możemy uwypuklić nasze upodobania estetyczne względem domu.

Za sprawą kontaktu z Regałką, postanowiłam wymienić wszystkie gałki, jakie mamy w mieszkaniu, ponieważ dotychczas były tam zamontowane zwykłe czarne od producenta, którego nikomu nie muszę przedstawiać.

Wybrałam 3 modele:  Bodziszek biało- jasnoszara, bodziszek biało-ciemnoszara oraz zielona. Wbrew pozorom nie chciałam niczego o ostrych kolorach, ponieważ ze względu na to, że mieszkanie jest wynajmowane, to w przypadku wyboru czegoś intensywnego, mogłoby nie pasować do wystroju kolejnego lokum, a ja nie należę do osób, które lubią tworzyć niepotrzebne śmieci.  Zatem włączyłam myślenie praktyczne i zdecydowałam się na wzory, które będą cieszyły oko przez wiele lat, czego efekt możecie zobaczyć na zdjęciach poniżej.

GAŁKA DO MEBLI BODZISZEK BIAŁO-JASNOSZARA
GAŁKA DO MEBLI BODZISZEK BIAŁO-CIEMNOSZARA
GAŁKA DO MEBLI KULA ZIELONA (MAŁA)

 

Muszę przyznać, że gałki na żywo prezentują się jeszcze lepiej niż na fotografiach. Są masywne i widać ich dobrą jakość. Montaż nie sprawił mi większych problemów, jedyne narzędzie, jakie jest przydatne w tej sytuacji, to szczypce.

W modelu Bodziszek urzekły mnie delikatne wzory, którymi lubię się otaczać. Ten dekor pasuje do wnętrz zaaranżowanych w klimacie orientalnym, boho, retro, a nawet marynarskim. Występuje w kilku kolorach, więc ciężko się zdecydować, który wybrać. Z kolei trzeci rodzaj gałek to dla odmiany delikatna zieleń, która koresponduje z wieloma innymi kolorami i nie jest dominująca.

GAŁKA DO MEBLI KULA ZIELONA (MAŁA)
GAŁKA DO MEBLI BODZISZEK BIAŁO-CIEMNOSZARA
GAŁKA DO MEBLI BODZISZEK BIAŁO-JASNOSZARA
GAŁKA DO MEBLI BODZISZEK BIAŁO-JASNOSZARA

Jeśli macie wątpliwości, czy gałki będą pasowały do wnętrza waszego domu, ponieważ preferujecie styl nowoczesny, możecie wybrać uchwyty, które również dostępne są na stronie Regałki. Jednak moim zdaniem gałki w ciekawy sposób mogą przełamać minimalistyczny, prosty charakter mieszkania, a przecież w urządzaniu wnętrz nierzadko chodzi o właśnie o zabawę formą.

Dzięki tak drobnym dodatkom, meblom można nadać indywidualnych cech, których nie spotkamy u sąsiada.

Dajcie znać, co myślicie o gałkach i czy podoba wam się efekt, jaki uzyskałam.