Wnętrzarskie marki: MTM design&welding

MTM design&welding to pracownia, w której miłość do spawania przeszła pokoleniowo. Stąd  wychodzą meble, lampy i wszelkie inne konstrukcje, które tworzone są na zamówienie klienta.

O działalności MTM design&welding rozmawiam z Michałem Kaczmarczykiem, właścicielem firmy.

[ezcol_1third]

 

Michał Kaczmarczyk, właściciel MTM design&welding

[/ezcol_1third] [ezcol_2third_end]

Skąd się wziął pomysł na stworzenie Waszej marki? I jakie były jej początki?

Spawamy pokoleniowo. Tym fizycznym procesem łączenia materiałów zaraził nas mój dziadek, który niepowszednio spawał, lecz na co dzień był podkuwaczem i kowalem. Wykonywał piękne kraty, okucia jak i wyszukane wzory kluczy i ozdobnych zawieszek. Po wojnie brał udział w rekonstruowaniu budynków zabytkowych, gdzie powstawały kompozycje inspirowane dawnymi wzorami. Pragniemy być jak dziadek, który miał swój duży wpływ na rozwój metaloplastyki i dlatego też pozostaniemy wierni ręcznie wykonanej pracy, mimo udogodnień współczesnej techniki.

Marka MTMdesign&welding powstała z miłości do metalu, drewna i loftów. Łączymy eklektycznie nasz styl industrialny z innymi nurtami. Produkujemy dla najbardziej wymagających klientów, mających wyszukane potrzeby i smak “wnętrzarski”.

Staramy się jak najmniej ingerować w to, co piękne i naturalne. Pokornie przyznajemy, że kawałek drewna i metalu możemy jedynie zamknąć w określoną formę, jednak elegancja i niepowtarzalność tych materiałów, to już dzieło natury. Każdy produkt powstający to pracochłonne i wymagające rękodzieło. Każdy jest inny – jak “linie papilarne” słojów i sęków drewna. Każdy jest niepowtarzalny – jak nasi klienci.

[/ezcol_2third_end]

Ile czasu średnio zajmuje wykonanie jednego zlecenia?

Średnio wykonanie zlecenia to 2-3 tygodnie. Są zlecenia, które wykonujemy w 3 dni, ale są i takie które ze względu na swoje gabaryty i złożoność procesów, trwają nawet dwa miesiące. Nie zajmujemy się wyłącznie meblami industrialnymi, ale spawamy i montujemy wszelkiego rodzaju konstrukcje stalowe, które piaskujemy a następnie malujemy proszkowo.

Co wyróżnia Waszą markę?

Wyróżnia nas oryginalność ręcznie wykonanych mebli i konstrukcji, które są wykonane pod indywidualne zamówienie. Pozwala to na stworzenie jedynej, niepowtarzalnej rzeczy.

Jakie macie plany na przyszłość względem swojej marki?

Plany na przyszłość:

– stoisko na 4DD w 2019 r.,

– stworzenie stołów rustykalnych z blatami dębowymi, naturalnie spękanymi, które spoczną na zaprojektowanych przez nas nogach stalowych,

– wprowadzenie do oferty starych lamp przemysłowych, które będą wykończone wedle życzenia klienta,

– coraz więcej przesympatycznych klientów z pasją i dobrym gustem,

– warsztaty kształcące umiejętności spawalnicze i ślusarskie dla młodzieży.

Które dzieło jest Waszym ulubionym? I który najchętniej wybierają klienci?

Hm? czy mamy ulubione dzieło? Każde jest wyjątkowe i dodaje nam adrenaliny podczas jego tworzenia, a to uwielbiamy… w końcu to nasza pasja.

Dziękuję za rozmowę 🙂

Więcej informacji o MTM design&welding znajdziesz tutaj:

Strona www: http://mtmdesignwelding.pl

Facebook: @designMTM

Instagram: @mtm_design_welding