Metamorfoza mieszkania w stylu prowansalskim

Kiedy po raz pierwszy weszłam do tego mieszkania, zastałam tam istny chaos. Wszędzie było pełno przedmiotów lokatorów, którzy w tamtym czasie wynajmowali tę nieruchomość. Tym bardziej, widząc postępy prac oraz efekt końcowy, jestem zadowolona, że przy współpracy z Inwestorką i jej ekipą remontową, udało nam się stworzyć zupełnie nowe miejsce do życia.

W pierwotnej wersji, mieszkanie składało się z dwóch niezależnych pokoi, kuchni i łazienki. Klientka na samym początku zaznaczyła, że chce wyburzyć dwie ściany i otworzyć przestrzeń, tworząc w ten sposób salon z aneksem.

Stylistyka, którą wyznaczyła to połączenie prowansalskich klimatów z klasyką. Kolory, które się tutaj pojawiły to róże, beże, błękity i mięty w otoczeniu motywów kwiatowych.

Salon z aneksem

Podłoga została pokryta panelami winylowymi Moduleo z kilku względów. Po pierwsze jest to  wodoodporny i wytrzymały materiał, a po drugie jego grubość, czyli zaledwie 3 mm, była ogromną zaletą, w momencie, gdy Inwestorka chciała mieć ciąg mebli kuchennych również pod oknem. Nie byłoby w tym nic trudnego, gdyby nie fakt, że w kuchni miała pojawić się zmywarka, a ona – jak wiadomo – ma swoją konkretną wysokość. Na szczęście ostatecznie wszystko wyszło bezproblemowo dzięki odpowiednim fachowcom.

W części salonowej umieszczona została niewielka sofa oraz szafka RTV, a na najbardziej widocznej ścianie przyklejono fototapetę o fakturze tkaniny, która podkreśla kobiecy charakter wnętrza.

W aneksie kuchennym pojawiły się meble w kolorze delikatnego beżu, wykonane przez firmę Fama Design. Regał, który “dostawiony” został do kuchni, pełni również rolę przedłużenia dla szafek, ponieważ nie można było tak daleko przesunąć ściany.

Jest to patent, który wymyśliłam po to, by móc pomieścić wszystkie wymagane przez Inwestorkę elementy kuchni.

W mieszkaniu pojawiło się trochę elementów, które Inwestorka już posiadała i które chciała zachować, tak jak np. szafka z IKEA na talerze i kubki, które dzięki niej są pięknie wyeksponowane.

Łazienka

W niewielkiej łazience, pojawiła się kabina prysznicowa, mała umywalka oraz miska WC z funkcją bidetu. Wymieniono stary piec gazowy oraz dodano pralkę.

Tutaj cała łazienka została pokryta płytkami Vives, które co prawda nie mają wzorów w kwiaty, ale idealnie dopasowały się kolorystycznie do reszty mieszkania.

[ezcol_1half][/ezcol_1half] [ezcol_1half_end][/ezcol_1half_end]

 

Sypialnia

W sypialni na ścianach rządzi pudrowy róż oraz boazeria, a właściwie dekoracyjne i biała farba. W tym pomieszczeniu znalazło się sporo mebli z IKEA, jakich jak fotel, łóżko, czy piękne zasłony.

 [ezcol_1half][/ezcol_1half] [ezcol_1half_end][/ezcol_1half_end]

To był wyjątkowy projekt, ponieważ powstała bardzo kobieca i delikatna przestrzeń w miejscu wcześniejszego… braku minimalizmu.

A na koniec zostawiam perełkę, czyli zestawienie zdjęć przed i po, żebyście mieli szerszy obraz tego, jak tu było przez ostanie lata, gdy mieszkanie było wynajmowane, a jak wygląda teraz.

Jestem ciekawa, jak Wam się podoba ta metamorfoza. Dajcie znać w komentarzach 🙂