10 pomysłów na świąteczny prezent dla architekta wnętrz

Jeśli wśród waszych znajomych lub w rodzinie znajduje się architekt wnętrz, zapewne nie raz szukaliście pomysłu na prezent, który byłby odpowiedni.

W tym wpisie podam wam moją subiektywną listę, która być może pomoże wam w podjęciu decyzji. Pamiętajcie jednak, aby wcześniej zapytać, czy projektant wnętrz nie posiada już przedmiotów, które chcecie mu podarować.

Gotowi? To zaczynamy!

1 – Czytnik kolorów NCS

Na pierwszy ogień idzie niesamowicie przydatne urządzenie, jakim jest czytnik kolorów z palety NCS. Czy wiedzieliście, że nie musicie już wertować próbnika w poszukiwaniu idealnego odcienia, tylko wystarczy przyłożyć do niego czytnik?

Wiadomo, wybrany kolor należy też zweryfikować we wzorniku, ale dzięki skanerowi, architekt wnętrz będzie wiedział, czego powinien szukać. Czytnik poda kolor, który wg niego jest najbardziej podobny do jednego z kolorów znajdujących się w palecie NCS.  Jeśli możemy jakoś zaoszczędzić nasz cenny czas, to taki prezent będzie na wagę złota!

2 – Próbnik kolorów RAL i NCS

Próbniki kolorów to w naszej pracy podstawa. Warto zaopatrzyć naszego zaprzyjaźnionego architekta wnętrz we wzornik kolorów RAL i NCS. Próbniki NCS często zawierają też paletę RAL, więc wybierając taki model, można upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Ceny wzorników RAL zaczynają się od kilkudziesięciu złotych, natomiast NCS od 500 zł wzwyż.

3 – Designerski planer lub notes

Dla fanów papierowych kalendarzy będzie to idealny pomysł na prezent. Warto wybrać motyw, który jest bliski estetyce architekta wnętrz, ponieważ jesteśmy grupą mocno wyczuloną na estetykę. Jeśli jednak nasz architekt wnętrz preferuje kalendarz online, zawsze możemy sprezentować mu ciekawy notes.

Źródło: Pixabay

4 – Miarka lub dalmierz

Bez tych narzędzi nie da się projektować wnętrz, chyba że robimy to tylko w formie online. Dobra miarka i dalmierz to również podstawa nasze pracy i warto mieć więcej niż jedną sztukę. Sama przekonałam się o tym stosunkowo niedawno, gdy podczas inwentaryzacji moja miarka po rozwinięciu się, odmówiła współpracy, czyli zwinięcia.

Źródło: Pixabay

5 - Tablet graficzny

Dla osoby po ASP będzie to miły podarunek, dzięki któremu kreatywnie wykorzysta czas po pracy. Niektórzy architekci wnętrz zamiast tworzyć wizualizacje, rysują je sami, więc tablet byłaby śweitnym narzędziem do tego celu.

Źródło: Pixabay

6 – Kubek lub butelka termiczna Pantone

Kubek lub butelka termiczna w ulubionym kolorze danego projektanta wnętrz jest dość bezpiecznym i praktycznym pomysłem na prezent. Kubek sprawdzi się podczas pracy przy komputerze, a butelka termiczna podczas wyjazdów (nie tylko) w chłodniejsze dni.

Źródło: Pixabay

7 – Mysz wertykalna

Każdy, kto spędza wiele godzin przed komputerem, ten wie, jak ważne jest, by mieć ergonomiczną myszkę. Sama przez długi czas borykałam się z drętwieniem ręki, które było spowodowane pracą z nieergonomicznym sprzętem.

Wszystko minęło, gdy kupiłam mysz wertykalną. Ich ceny nie są wysokie, ja za swoją dałam mniej niż 100 zł, a komfort pracy wzrósł niewyobrażalnie.

8 – Bon na masaż

Czy jest ktoś, kto nie lubi masażu? W naszej grupie zawodowej na próżno szukać tego typu osób.

Dbając o dobro naszych klientów, bardzo często zapominamy o sobie, dlatego voucher na wszelkiego rodzaju masaże, przyjmujemy z ochotą.

Źródło: Pixabay

9 – Książka

Może to być jakiś bestseller przeznaczony dla profesjonalistów lub książka koleżanek lub kolegów po fachu, którym kibicujemy. Dobrym pomysłem jest też pozycja dotycząca wnętrz o konkretnej stylistyce w której specjalizuje się dany architekt wnętrz lub np. na temat ulubionego architekta.

10 – Bilety na wystawę ulubionego twórcy

Sztuka to jest coś, co większość z nas kocha. Potrzebujemy inspirujących widoków, by móc tworzyć piękne wnętrza. Zabierz swojego architekta wnętrz na wystawę kogoś, kogo prace mocno z nim rezonują.

Źródło: Pixabay

Co myślicie o tej liście? Czy coś byście do niej dodali? Dajcie znać w komentarzu!