Welcome to the… urban jungle

Welcome to the… urban jungle


Nie da się nie zauważyć trendu, jakim jest urban jungle, który charakteryzuje się umieszczaniem motywów roślinnych (najlepiej egzotycznych, bo to w końcu dżungla) we wnętrzach. Po długim okresie sterylnych, białych i błyszczących mieszkań, przeszła tęsknota za kontaktem z przyrodą, zarówno w formie realnej rośliny, jak i jej namiastki w formie np. motywu na tkaninie.

Może Was zdziwi fakt, że mimo iż często podkreślam, że uwielbiam przebywać na łonie natury, dobijam prawie wszelkie rośliny, które zakupię lub… znajdę (serio, jedną roślinę wzięłam ze śmietnika, bo ktoś ją porzucił i o dziwo ta jedna żyje do dziś). Dlatego też może nie jestem wzorem, jeśli chodzi o pielęgnację domowej flory, ale za to od lat kocham stosować wszelkiego rodzaju tkaniny z motywem roślinnym, zarówno w ubiorze, jak i w projektowaniu.

Ponieważ jestem świadoma tego, że nie jestem jedyną osobą na świecie, mającą wybitny talent do niedogadywania się z zielenią, dzisiaj pokażę Wam inspiracje, zarówno z prawdziwymi roślinami, jak i tymi mniej problematycznymi. Gotowi na wyprawę do miejskiej dżungli? Zaczynamy!

Zieleń… wszędzie zieleń!

Bez tego koloru nie ma urban jungle. Zieleń, najlepiej w butelkowym lub szmaragdowym odcieniu, ma być widoczna z daleka. Nieważne, czy w postaci ściany, tapety, czy poduszek. Ma przyciągać. Pozorny chaos, powinien tworzyć spójną całość. Nieistotne, że poszczególne elementy do siebie nie pasują. Pasują. Tym właśnie objawia się eklektyzm, że w umiejętny sposób łączymy różne style w projektowaniu.

Fot: H&M Home

Z czym łączyć?

Doskonałą bazą kolorystyczną do wszelkiego rodzaju zieleni, są szarości i beże. Osobiście bardzo promuję połączenie szmaragdowego z chabrem czy granatem. Dla bardziej odważnych zaproponuję odcienie żółtego lub złota oraz miedzi.

Jeśli chodzi o wzór, to oprócz flory, dobrze jest dorzucić również faunę, ale tutaj już raczej nie mam już na myśli żywych istot.

Jeśli już jesteśmy w dżungli, to materiałem, który będzie nam towarzyszył we wnętrzu, jest drewno, dzięki czemu aranżacja będzie wyglądała naturalnie.

Sami zobaczcie 🙂

Źródło: https://www.beautylab.nl/urban-jungle-badkamer/

 

Źródło: http://www.archiproducts.com/it/notizie/lo-showroom-spazio-cielo-si-rinnova_61431

 

Źródło: http://homedecorly.com/interior-design/33-white-diy-interior-ideas-to-add-to-your-list

 

Źródło: https://www.urbanoutfitters.com

 

Autor: http://anittabehrendt.dk/

 

Źródło: https://www.bloglovin.com/blogs/anne-sage-331891

 

Źródło: https://www.decorpad.com/photo.htm?photoId=144507

 

Źródło: http://yaluvo.com/

 

Źródło: https://www.deltagammapi.org

 

Źródło: thewishingtrees.com

 

Źródło: http://www.decouvrirdesign.com/en/

 

Źródło: https://www.yatzer.com/kane-world-food-studio-bogdan-ciocodeica-bucharest

 

Źródło: https://www.yatzer.com/kane-world-food-studio-bogdan-ciocodeica-bucharest

 

Źródło: https://www.yatzer.com/kane-world-food-studio-bogdan-ciocodeica-bucharest

Wybrane produkty w stylu urban jungle

 

Ławka | House Berry atelio.pl

 

Zasłony dekorujonline.pl

 

Poszewka na poduszkę dekoria.pl

 

Plakat ubierzswojesciany.pl

 

Fotel klubowy modo4u.pl
Tukan Tuk | cerama | pakamera.pl

 

Kubek z papugą | animal4you.pl

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz