Szewron w roli głównej

Czy znaki interpunkcyjne mogą być inspiracją dla projektantów wzorów? Dlaczego nie! Szewron to cudzysłów niemiecki, który aktualnie pojawia się w roli jednego z głównych trendów, zarówno w modzie, jak i we wnętrzach – zwanego potocznie zygzakiem.

Postanowiłam napisać na jego temat, dlatego że od jakiegoś czasu uwielbiam jego obecność, zarówno na ubraniach, jak i w projektach aranżacji. A ponieważ drzemie we mnie nutka polonistki (nawet przez rok studiowałam na wydziale filologii polskiej ;)), tym bardziej szewron jako element graficzny, przypadł mi do gustu!

Znudzona jestem zwykłymi czarno-białymi zygzakami, które aktualnie pojawiają w co drugiej realizacji. Jest to niestety mało oryginalne uleganie modzie lub klientowi. Nie zrozumcie mnie źle, nie mam nic przeciwko modzie, ale jestem zdania, że nie można ślepo podążać za trendami, bo później efekt jest taki, że wszyscy mają białe kuchnie, szare ściany i dywan w zygzaki w salonie.

Nie o to w modzie chodzi! Należy z niej czerpać inspiracje, by móc później interpretować ją po swojemu. Dlatego teraz pokażę wam, jak można “zaszaleć” biorąc za wyznacznik znak interpunkcyjny, którym jest szewron.

Ombre

Ombre to również jeden z moich ulubionych trendów. Jak widać doskonale dogaduje się z zygzakami, dzięki czemu to zestawienie tworzy interesującą całość.

Źródło: http://designindulgences.com/

 

Źródło: http://decohomez.com

W łazience

Łazienka to doskonałe miejsce na wykorzystanie motywu szewronu, który będzie wyglądał świetnie zarówno na ścianie, jak i na podłodze.

Źródło: http://www.newravenna.com

 

Źródło: http://maisonvalentina.net

 

Źródło: http://hometheinspiring.com

 

Źródło: http://newravenna.photoshelter.com
Źródło: http://interiorsbystudiom.com
Źródło: http://www.homedit.com

Różnorodnie

Pomysłów jest mnóstwo i tylko od nas zależy, który z nich wykorzystamy w naszym wnętrzu.

 

Źródło: http://blog.bernerzeitung.ch

 

Źródło: http://interiorsbystudiom.com

 

Źródło: https://www.flickr.com

 

Źródło: http://artenquirer.ru
Źródło: http://www.elledecor.com/

 

Źródło: http://www.westernlivingmagazine.com

I jak Wam się podobają te propozycje? Czy szewron przypadła Wam do gustu, czy może jednak nie? Czekam na Wasze opinie!