Living Coral – kolor roku 2019 wg Instytutu Pantone

Kolejny rok, to nowe postanowienia, plany i pomysły, również w świecie barw. Jakiś czas temu Instytut Pantone zaprezentował nam swój wybór koloru roku 2019, który będzie obecny zarówno w modzie, jak i we wnętrzach. Living Coral, bo o nim jest mowa, to uroczy odcień koralu, czyli mieszanka różu, czerwieni i pomarańczu, który dość nieśmiało wkracza do naszych mieszkań.

Z tego, co udało mi się zauważyć, wielu architektów wnętrz nie było zadowolonych z tej propozycji. Moje odczucia były z goła inne. Uważam, że jest ciekawą alternatywą, gdy nie chcemy mieć czegoś w odcieniu krwistej czerwieni, a lubimy ciepłe odcienie. Zobaczcie poniższe zdjęcia, a przekonacie się, jak wdzięcznie ten kolor prezentuje się w przestrzeni mieszkalnej.

W zależności od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć, kolor koralowy może posłużyć nam jako baza lub dodatek stylistyczny. Barwy, które będą się z nim komponować to przede wszystkim naturalne odcienie zieleni, beżu, brązu, szarości i błękitu. Ponadto elegancji dodadzą złote akcenty lub sąsiedztwo granatu.

Podstawową zasadą w przypadku koralowego, będzie łączenie go z mniej nasyconymi barwami. Mogą to być – jak już wspominałam – nawet granaty, ale koniecznie z domieszką szarości, niezbyt intensywne.

Źródło: https://www.haymespaint.com.au

 

Źródło: https://www.haymespaint.com.au
Źródło: https://www.marthastewart.com
Źródło: https://www.buffetsandcabinets.com
Źródło: http://muckme.com/
Źródło: https://interior-book.jp
Źródło: https://freshidees.com/deco/
Źródło: https://www.escayoladecoracion.com
Źródło: http://www.paolamarella.it/

Jeśli zależy nam na mocnym wyrazie, kolor koralowy możemy podkreślić wielobarwnymi oraz wzorzystymi dodatkami. Wówczas wnętrze nabierze bardziej orientalnego i artystycznego wyrazu.

Zdjęcie: Brittany Ambridge
Zdjęcie: Brittany Ambridge
Źródło: http://anthologymag.com

Odnoszę wrażenie, że Living Coral, wprowadza do mieszkań nieco baśniowości. Pobudza naszą wyobraźnię, dodaje energii, jednocześnie sprawia, że odczuwamy harmonię. A jaka jest Wasza opinia na temat tego koloru? Hit czy kit? Kotek jest bardzo ciekawy Waszego zdania!

Źródło: https://weheartit.com/