Fiolet i żółty we wnętrzach

Moja miłość do żółtego jest znana nie od dziś, dlatego postanowiłam pokazać Wam inspirujące wnętrza z tym pozytywnym kolorem kontrastującym na tle fioletu. Od czasów podstawówki jestem zafascynowana twórczością Vincenta van Gogha, w którego obrazach połączenie żółci z fioletem, czy granatem występuje niezwykle często. Stąd też pojawiło się moje zamiłowanie do łączenia tych kolorów. Poniżej prezentuję wam inspiracje znalezione w sieci.

Elegancja-Francja

Na pierwszy ogień idzie bardzo popularny ostatnio zabieg, aby we wnętrzu znalazł się fotel w kontrastującym na tle ścian lub wyróżniającym się kolorze. W przeciwieństwie do żółtego, z fioletem nie da się przesadzić. Możemy pomalować na ten kolor wszystkie ściany i będzie to wyglądało dobrze. Żółty stosujemy tutaj tylko jako akcent. Możemy domieszać również inne barwy, faktury i wzory, ale z umiarem, by proporcje dobrze wyważone.

Źródło: http://www.housetohome.co.uk/room-idea/picture/how-to-decorate-with-contrasting-colours/3

Żółty jako tło

Ta wersja średnio mi się podoba, ale pokazuję ją, byście zobaczyli, jak to wygląda, gdy damy więcej żółtego, niż fioletu. Jeśli postanowicie mieć taką tapetę w mieszkaniu, to nie przesadźcie z jej ilością. Najlepiej będzie, jak zastosujecie ją tylko na jednej ścianie. Pozostałe możecie pomalować na bardziej stonowany kolor.

Źródło: https://www.harlequin.uk.com/shop/wallpaper/tamika-wallpapers/kimiko/?code=HTS35615

Nie szalej tak

Wersja dla osób, które lubią kolory, ale boją się mieć ich zbyt wiele. Dołączamy szary i jest dobrze 🙂

Źródło: http://gnuarch.org/variants-of-purple-living-room-furniture-and-decor/living-room-ideas-in-purple-and-yellow/

Artystycznie

Mój typ. Delikatne, przyjemne, jasne wnętrze z dodatkiem kolorowych akcentów. Żółta ściana w sąsiedztwie białej? Dla mnie idealnie!

Źródło: http://www.sarahklassen.com/

Eklektycznie

Żółty i fiolet idealnie sprawdzi się we wnętrzach o eklektycznym wystroju. Turkusowe dodatki będą pięknie odbijały na tle fioletu, jednocześnie nie będą tak mocne, jak żółte.

Źródło: http://qyxhty.com/purple-wall-living-room/purple-living-room-wall-decorating/#image-1

Ciekawa jestem waszej opinii – jak odbieracie taką kolorystykę we wnętrzu?