Kolor roku 2018 – Ultra Violet

Jakiś czas temu, w jednej z grup wnętrzarskich na Facebooku, zadałam pytanie o najbardziej znienawidzone elementy i motywy we wnętrzach i obok boazerii, znalazł się kolor fioletowy, który o dziwo został wybrany przez Instytut Pantone, jako kolor roku 2018. Dlaczego o dziwo? Ponieważ Ultra Violet, którym tutaj mowa, jest dość trudnym odcieniem, który może zarówno wyglądać niesamowicie magicznie, jak i tandetnie, w zależności od dodatków, z jakimi go zestawimy.

Pokażę Wam moje typy aranżacji, w jakich kolor fioletowy będzie wyglądał dobrze i mam nadzieję, że zainspiruje to Was do stworzenia własnego wnętrza, jeśli akurat lubicie taką stylistykę.

Z jakimi kolorami dobrze jest łączyć Ultra Violet?

Moim zdaniem fiolet najlepiej wygląda w otoczeniu ciemnych turkusów, fuksji, złota oraz błękitów. Generalnie, im więcej się dzieje, tym lepiej, ponieważ różnokolorowe dodatki ożywiają Ultra Violet i nadają mu elegancji.

Ten kolor również będzie dobrze wyglądał w towarzystwie granatu oraz zieleni, jednak ta ostatnia nie może być zbyt jasna, ponieważ właśnie wtedy możemy spodziewać się efektu znanego z mieszkać typowego Seby i Kariny, znanych bliżej jako rodziców Brajanka i Dżesiki.

 

Źródło: https://hiveminer.com/User/Romany%20Soup

Wzory

Ultra Violet będzie pięknie wyglądał we wnętrzach o orientalnej i artystycznej stylistyce, gdzie na równi z ilością kolorów, spotkamy też mnóstwo interesujących wzorów. I wcale nie musimy mieć ich w całym mieszkaniu, bo mogą nas przytłoczyć, ale wystarczy, że pojawią się w akcentach, np. jako tapicerka czy zasłony. Możliwości mamy naprawdę wiele, wystarczy tylko uruchomić wyobraźnię.

Autor: Ann Summa
Źródło: http://foter.com/explore/furniture-chairs
Źródło: https://www.freshdesignpedia.com/garden-design/44-summer-party-decoration-ideas-for-an-unforgettable-celebration-outdoors.html

Akcenty

Jeśli nie lubicie mieć zbyt wiele kolorów w mieszkaniu, Ultra Violet może pojawić się w charakterze akcentu lub wręcz przeciwnie – tła.

Źródło: http://shoproomideas.com/trending-home-design-for-2016-jewel-colored-rooms/
Źródło: http://shoproomideas.com
Źródło: https://freshome.com
Źródło: http://foter.com/explore/kilim-style-rugs

 

Źródło: https://estliving.com/tribeca-loft-apartment-nexus-designs/
Źródło: https://www.theghotel.ie
Źródło: http://frenchie-pop.blogspot.fr

Dajcie znać, jak Wam się podobają powyższe inspiracje i co sądzicie na temat koloru roku 2018.