6 nietypowych siedzisk

Tym razem postanowiłam pokazać Wam kilka siedzisk o bardzo interesujących kształtach. Obok nich nie da się przejść obojętnie, bowiem d razu zwracają na siebie uwagę. Dają spore możliwości aranżacji nietypowego wnętrza, w którym mogą grać pierwsze skrzypce lub być inspiracją do urządzenia naszej przestrzeni.

1. Muffinka

Na pierwszy ogień idzie siedzisko w kształcie apetycznie wyglądającej muffinki, której autorem jest Matteo Bianchi. Wyobrażam sobie takie pufy w uroczej cukierni, ale również w domu. Sama mogłabym mieć coś takiego 😉

puf Puf con forma de muffin
Źródło: Babatude.com

2. Pomoponiary

Meble z pomponów? Dlaczego nie?! Firma MYK z Berlina stworzyła serię mebli wykonanych właśnie z kolorowych pomponów. Pięknie, kolorowo i pozytywnie.

Kolorowe dodatki MYK - design, puf
Źródło: http://designe.pl/kolorowe-dodatki-myk

3. Trawa

Usiądź wygodnie na trawie, którą możesz się cieszyć nawet zimą. Siedzisko dla ceniących oryginalność formy. Stworzone w pracowni Pękala Design.

Siedzisko Floris
Autor: Prekala Design/Źródło: atelio.pl

4. Supeł za supłem

Tym jestem niezwykle zauroczona. Prosty, ale interesujący pomysł i genialny efekt końcowy. Te pufy nadają się zarówno do domu, jak i doskonale sprawdzą się w przestrzeniach publicznych.

Źródło: http://www.zeutch.com/design/sasha-fefelova-poufs-knotty-50493#

5. Kamienie

Na pierwszy rzut oka zdjęcie może przerażać, kiedy wyobrazimy sobie, że miałyby to być prawdziwe kamienie. Na szczęście w rzeczywistości są bardzo miękkie i mogą spełniać rolę zarówno siedziska, jak i poduszki. Dzieciaki to pokochają!

Livingstone02
Źródło: www.smarin.net

6. Puzzle

Łącz, jak chcesz i twórz swoje wzory przy pomocy siedzisk w kształcie puzzli. To również opcja raczej dla dzieci, ale myślę, że gdyby znalazły się w jakiejś przestrzeni publicznej dla dorosłych, to również im by przypadły do gustu.

Źródło: www.newsinteriordesign.com

Które siedzisko najbardziej Wam się spodobało? Dajcie znać w komentarzach 🙂