5 pomysłowych wnętrz na poddaszu

5 pomysłowych wnętrz na poddaszu


Urządzanie wnętrz na poddaszu to nie lada wyzwanie, które należy odpowiednio przemyśleć, by były funkcjonalne i estetyczne jednocześnie. Jeśli jednak wydaje Wam się, że skosy tylko ograniczają nasze pomieszczenia i nic już nie da się z nimi zrobić, ten wpis z pewnością sprawi, że zmienicie zdanie na ten temat.

#1 Zabudowa aż po sufit

Projekt stworzony w czeskiej pracowni A1 Architects jest przykładem wnętrza o nieograniczonej przestrzeni z umownym podziałem na strefy. Nowoczesne, proste formy, zostały przełamane zaokrągleniami, które sprawiają, że pomieszczenie nie jest surowe w odbiorze, mimo zimnej kolorystyki, która w nim panuje. Ogromne okna doświetlają przestrzeń na dwóch poziomach, które nie są od siebie w pełni oddzielone, co niewątpliwie wprowadza wrażenie lekkości. Uwagę przykuwa zabudowa przy schodach, która możemy wykorzystać jako ogromny regał na książki lub po prostu dekorację ściany.

Na drugim poziomie, zamiast typowej balustrady, umieszczono siatkę, która w pełni przepuszcza światło, harmonizując sie jednocześnie z całością wnętrza.

Projekt: A1 Architects | Zdjęcia: David Maštálka | Źródło: http://www.caandesign.com

 

Projekt: A1 Architects | Zdjęcia: David Maštálka | Źródło: http://www.caandesign.com

#2 Wiszące oświetlenie

Kolejny przykład na nieoddzielanie kondygnacji od siebie, przez co tworzymy ogromną przestrzeń, która nas nie ogranicza. Za dnia o odpowiednie natężenie światła zadbają okna dachowe VELUX, natomiast, gdy zrobi się ciemniej, dobrym i praktycznym rozwiązaniem będzie oświetlenie na długich kablach, np. w postaci modnych ostatnio żarówek.

Aby białe ściany nie były zbyt nudne, warto obłożyć je modułowymi panelami, tworząc przy tym interesujący podział lub wykorzystać materiały z ciekawą strukturą.

 

Źródło: https://www.veluxshop.pl/

 

#3 Z antresolą

Nawet jeśli mamy na poddaszu tylko jedno okno, warto je wykorzystać i stworzyć w tym miejscu choćby małą antresolę, która może pełnić funkcję domowego biura. Więcej informacji na temat wnętrz z antresolami znajdziecie w jednym z moim wcześniejszych wpisów, który dostępny jest tutaj.

Źródło: http://shanxi.jiaju.sina.com.cn

 

Źródło: http://shanxi.jiaju.sina.com.cn

#4 Otwarta przestrzeń

Tak jak wcześniej wspominałam, gdy chcemy białego wnętrza, lecz nie nudnego, warto skupić się na różnorodności materiałów i faktur. Ten projekt jest dobrym przykładem obalającym popularny mit, że na poddaszu nie da się zrobić funkcjonalnej łazienki. Owszem, byłby spory problem z umieszczeniem tutaj typowego prysznica, dlatego projektant postawił na opcję bez brodzika, przez co pomieszczenie wydaje się większe, a okno jak widać, w niczym nam nie przeszkadza.

Zdjęcie pochodzi z książki Willa Taylora “Dream Decor” | Zdjęcie: Andrew Boyd | Źródło: http://www.ruemag.com

#5 W zawieszeniu

Skosy położone blisko siebie dają nam możliwość zawieszenia na nich hamaka, który z pewnością przyda się podczas odpoczynku lub opracowywania kreatywnych strategii. Stare deski można pomalować na jasny kolor, by wnętrze wyglądało na większe, dołożyć kilka mebli i przestrzeń do pracy i wypoczynku gotowa!

Źródło: http://www.budbillikenparade.co

Jestem bardzo ciekawa, które z powyższych rozwiązań przypadły Wam do gustu. Koniecznie dajcie znać, jakie są Wasze sposoby na zagospodarowanie skosów we wnętrzach.


 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz