5 pomysłów na szkło w kuchni

5 pomysłów na szkło w kuchni


Zapytałam Was ostatnio na moim fanpage’u o to, na jaki temat chcielibyście, abym napisała w tym tygodniu i jedyną (no cóż…;)) odpowiedzią było hasło „szkło w kuchni”. Nie wnikając za bardzo w to, co autor miał na myśli, postanowiłam zainspirować się tym komentarzem i stworzyć dla Was post o pomysłach na użycie szklanych elementów w naszych kuchniach.

#1. Oświetlenie

Jestem absolutną fanką szklanych lamp, których wzory są coraz bardziej wymyślne. Naprawdę jest w czym wybierać. Jak widać kuchnia to idealne pomieszczenie, by umieścić tam tego rodzaju oświetlenie, które prezentuje się bardzo lekko i elegancko.

Źródło: https://www.theblockshop.com.au
Źródło: https://www.theblockshop.com.au
Źródło: http://www.lampsplus.com

 

Źródło: http://www.interiordesignpro.org

 

#2. Przestrzeń nad blatem

Najbardziej oczywistym wykorzystaniem szkła w kuchni jest umieszczenie go w przestrzeni nad blatem zamiast płytek, co jest niezwykle praktycznym rozwiązaniem.

Specjalnie pokazuję Wam wnętrza z jednolitą taflą na ścianie, ponieważ nie mogę patrzeć na wszelkiego rodzaju zdjęcia typu cytryny, panorama miasta lub bliżej nieokreślone maziaje, które niestety aktualnie są bardzo popularne.

Źródło: http://www.creativejewishmom.com/

 

Źródło: http://vitralart.es/

 

Źródło: https://www.nbd-online.nl

#3. Ściana

Chcąc oddzielić pomieszczenia od siebie, lecz nie blokując dopływu światła dziennego, możemy zabudować kuchnię szklaną ścianką. Większość zapewne zaraz by powiedziała, że to zły pomysł, bo trzeba by mieć ciągły porządek w tym miejscu… Ale czy to naprawdę takie istotne? Przecież życie nie polega na wiecznym sprzątaniu!

Źródło: http://www.notesontheroad.com by FJ Interior Design

 

Źródło: http://bestdesignideas.com

 

Źródło: http://amyvermillion.com

#4. Szafki

Kiedyś szafki ze szklanymi frontami uważałam za skrajnie babcine, a dziś jestem ich zagorzałą zwolenniczką. Od razu widać, co gdzie stoi i nie trzeba długo szukać, by znaleźć potrzebne naczynia. Klimat utrzymany w poniższych kuchniach jest moim ulubionym i wymarzonym jednocześnie. Takie meble mają charakter, zwłaszcza przy tych wzorzystych płytkach. Normalnie wymiękam.

Źródło: http://annafasano.com.br

 

Źródło: http://shibarita.blogspot.com/

 

Źródło: https://houseandhome.com/

#5. Stół

Jeśli jednak Wasz gust skłania się bardziej ku nowoczesności, kupienie szklanego stołu do kuchni czy jadalni będzie dobrym rozwiązaniem. Dzięki niemu pomieszczenie powiększy nam się optycznie, w przeciwieństwie do np. stołu drewnianego.

Minusem będzie tu jednak utrzymanie czystości oraz ewentualne odpryski, jeśli akurat zupa będzie za słona i rodzina postanowi rzucać talerzami.

Źródło: http://e-partenaire.com

 

Źródło: http://www.miumiuborse.com

 

Źródło: http://sojoob.com

Podsumowując temat szkła w kuchni, trzeba przyznać, że mamy tutaj sporo ciekawych rozwiązań, zarówno tych skrajnie nowoczesnych, jak i bardziej tradycyjnych. Ten materiał najlepiej współgra z metalem, drewnem oraz białym kolorem, ale będzie też wyglądał źle z innymi barwami.

Dajcie znać, czy powyższe inspiracje przypadły Wam do gustu lub czy któreś z tych propozycji zastosowaliście już w swoich domach.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz