BLOG NIE TYLKO O WNĘTRZACH

Przytulna nowoczesność – projekt łazienki i salonu z aneksem

Nadrzędnym celem wyznaczonym przez inwestorów, było sprawienie, że wnętrze ich mieszkania będzie nowoczesne, ale nie surowe. Dokładnie określili, co im się podoba, a czego na pewno nie chcieliby widzieć w swoim pierwszym wspólnym mieszkaniu. Miało ono być ciepłe, przytulne, wygodne i jednocześnie oryginalne. Zabronione zostało wszystko, co kojarzy się ze stylem hipsterów. Zatem meble z palet, czy modny od kilku lat beton na ścianie, zupełnie, by się tu nie sprawdził. To dobrze, ja również nie jestem zwolenniczką tego typu aranżacji.

Prace projektowe zaczęliśmy od łazienki, ponieważ przyszłe małżeństwo, bardzo chciało jak najszybciej zamieszkać w swoim mieszkaniu. Początkowe koncepcje nie poszły w dobrym kierunku, ale z czasem doszliśmy do porozumienia w kwestii aranżacji tego pomieszczenia. Ostatecznie zdecydowano się na płytki w kolorze białym, szarym, z elementami grafitowej mozaiki. Dominującym elementem jest tu wykonany na zamówienie drewniany blat, pod którym umieszczone są długie szuflady. Ogromne lustro,  jasne płytki i prysznic bez brodzika mają za zadanie optycznie powiększyć niewielką łazienkę. Ciepły odcień drewna sprawia, że wnętrze nie wydaje się zimne i surowe, a przytulne i komfortowe.

Projekt łazienki w Poznaniu

Projekt łazienki w Poznaniu 2

Projekt łazienki w Poznaniu 3

Oprócz łazienki, zajęłam się również zaprojektowaniem salonu z aneksem kuchennym. Początkowo kuchnia i salon były w osobnych pomieszczeniach, ale inwestorzy postanowili powiększyć pokój dzienny i przenieść do niego aneks, by pozostałe pomieszczenie przeznaczyć na dodatkowy pokój.

Aranżacja tego wnętrza również różni się do początkowej koncepcji i założeń. Przede wszystkim zmieniono usytuowanie stołu, sofy i sprzętu RTV. Jedynie kuchnia została tam, gdzie było wcześniej ustalone. Ostatecznie powstało w pełni funkcjonalna przestrzeń mieszkalna, w której zachowane zostały zasady ergonomii. Pokój dzienny zachowany jest w kolorystyce szarości, bieli, błękitów, turkusów i kontrastującej miedzi. Inwestorom zależało na uniwersalnym wystroju wnętrza, który nie będzie ograniczał ich w przyszłości, gdy np. znudzą im się aktualne dodatki.

Projekt salonu z aneksem kuchennym

Projekt salonu z aneksem kuchennym

Projekt salonu z aneksem kuchennym

Projekt salonu z aneksem kuchennym

Projekt salonu z aneksem kuchennym

Projekt salonu z aneksem kuchennym