BLOG NIE TYLKO O WNĘTRZACH

Metamorfoza pokoju młodzieżowego

Metamorfoza pokoju młodzieżowego


Zostałam poproszona o wykonanie aranżacji pokoju młodzieżowego, który dotychczas spełniał rolę salonu i sypialni rodziców. Wnętrze jest dość spore, ale ponieważ na jednej ze ścian znajduje się grzejnik (który kiedyś zapewne zostanie przeniesiony za drzwi), od razu zrobiło się ciaśniej, jeśli chodzi o rozmieszczenie mebli. W pokoju, oprócz wspomnianego już grzejnika, miał zostać również telewizor, ponieważ nie mieści się on nigdzie indziej.

Od razu pomyślałam, że w pokoju nastolatków dobrze będą wyglądać meble VOX 4 YOU, które dzięki modułowej budowie, możemy tworzyć własne, najbardziej wygodne kompozycje. Do tego postanowiłam dodać białe biurka z IKEA, jednak ostatecznie klientka zdecydowała, że nie ma potrzeby kupować nowych i chce zostawić te, które dzieci już mają, czyli w kolorze drewna.

Na jednej ze ścian umieściłam tapetę w trójkąty, które w  zasadzie stały się motywem przewodnim w tym wnętrzu. Ponieważ w pokoju ma przebywać brat z siostrą, aranżacja musi być bardzo uniwersalna, tak żeby przypadła do gustu jednej i drugiej osobie. Miałam spory dylemat jeśli chodzi o kolor pozostałych ścian, ale ostatecznie trafiłam idealnie, ponieważ błękit bardzo się spodobał rodzeństwu.

Oprócz mebli VOX wykorzystałam również popularne szafki BESTA z IKEA, które bardzo dobrze komponują się z VOX 4 YOU, ze względu na swój skandynawski design.

Nie umieszczałam żadnych plakatów, ani grafik na ścianach z prostego względu – „dzieciaki” same je zagospodarują najlepiej, jak potrafią 🙂

Młodzież i klientka są bardzo zadowoleni z efektu końcowego, a ja nie mogę się doczekać, by zobaczyć, jak to wszystko będzie wyglądało w realizacji.

Wizualizacje

projekt_pokoju_mlodziezowego_gdansk_1

projekt_pokoju_mlodziezowego_gdansk_2

projekt_pokoju_mlodziezowego_gdansk_3

projekt_pokoju_mlodziezowego_gdansk_4

projekt_pokoju_mlodziezowego_gdansk_5

projekt_pokoju_mlodziezowego_gdansk_6

Produkty wykorzystane w projekcie

 1. Szafa narożna
 2. Szafa dwudrzwiowa
 3. Regał boczny szafy czterodrzwiowej
 4. Krzesło Bent
 5. Półka wisząca poprzeczna
 6. Półka wisząca wzdłużna
 7. Skrzynka duża
 8. Regał boczny szafy
 9. Komoda MALM
 10. Szafka BESTÅ
 11. Lampa
 12. Lampka biurkowa
 13. Dywan
 14. Tapeta
 15. Farba Dulux Fusion Matt N9.07.78
 16. Poduszka w żółte trójkąty
 17. Poduszka w błękitne trójkąty

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz


Zapisz