BLOG NIE TYLKO O WNĘTRZACH

Skąd pobierać modele 3d?

Skąd pobierać modele 3d?

Każdy, kto zaczyna swoją przygodę z projektowaniem wnętrz, szuka informacji na temat tego, w jakich programach można tworzyć wizualizacje (o czym pisałam tutaj) oraz zajmuje się poszukiwaniem stron z gotowymi modelami 3d. Nie oszukujmy się – baza nawet najlepszego programu do projektowania nie da nam wszystkiego, czego potrzebujemy i będziemy zmuszeni albo stworzyć jakiś przedmiot samodzielnie albo znaleźć jego model w Internecie.

Z tego względu postanowiłam stworzyć wpis, w którym podam Wam adresy stron, z których sama korzystam i liczę, że w komentarzach napiszecie mi swoje typy, bym mogła na bieżąco uzupełniać tę listę. razem stwórzmy wartościowy post, który przyda się innym! 🙂

Strony z darmowymi modelami 3d:

Archive3d – moim zdaniem najlepsza strona. Szybko, bez logowania i mnóstwo modeli do ściągnięcia.
archive3d

 

Turbosquid – tu zaglądam rzadziej, bo wiele modeli jest płatnych, ale wśród nich można znaleźć perełki.
turbosquid

3d cad browser – strona paskudna, ale modeli sporo, więc myślę, że warto tu zajrzeć.
3d cad browswer

3dsky – na tej stronie mamy możliwość wyboru w wyszukiwarce, czy chcemy widzieć darmowe modele, czy płatne. Myślę, że to jest bardzo fajna opcja, bo najczęściej jak szukam jakiegoś modelu na innych stronach i ucieszę się, że znalazłam ten konkretny mebel, a tu nagle się okazuje, że jest płatny. Wychodzę od razu nie wracam.
3dsky

3d export – Koejna strona godna polecenia. Warto również zwrócić uwagę, że oprócz ściągania modeli, mozemy je oczywiście udostępniać i dorabiać w ten sposób. To jest już opcja dla pasjonatów modelowania, do których ja zdecydowanie nie należę, ale może ktoś z Was się tym interesuje.
3dexport

Yobi 3d – na tę stronę trafiłam szukając modeli mebli IKEA i znalazłam ich tu całkiem sporo. Polecam, bo wiem, że Wy też często korzystacie z asortymentu tego sklepu.
vobi3d

CG Wisdom – tutaj znajdziecie zarówno darmowe modele, jak i kursy online, które pomogą w nauce poszczególnych programów do wizualizacji.

 

Strony producentów, którzy udostępniają modele 3d:

VOX – meble firmy VOX wraz z teksturami. Jak dla mnie strzał w 10! Modele są dobrze zrobione, można je ściągnąć w różnych formatach i chyba nie muszę wspominać, że VOX ma bardzo ładne wzornictwo 😉
vox

 

VITRA – designerskie meble, w tym również spory wybór krzeseł biurowych.
vitra

 

Massi – armatura i ceramika łazienkowa z całego świata.
massi

Proform – panele ażurowe, które aktualnie są bardzo popularne.
proform

Customform – ciekawe, designerskie meble. Nowoczesne i trochę bardziej tradycyjne. Ciekawe wzornictwo, wśród którego każdy znajdzie coś dla siebie.
customform

Dajcie znać, które strony Wy polecacie! 🙂