', 'auto'); ga('send', 'pageview');

BLOG NIE TYLKO O WNĘTRZACH

Kropki we wnętrzach

Na początek wyjaśnię, skąd pomysł na post o kropkach. Zainspirowała mnie do tego sztuka znanej artystki Yayoi Kusama, która pokrywa tymi wzorami swoje dzieła takie jak rzeźby, instalacje, czy obrazy. Jak sama twierdzi uprawia „sztukę obsesyjną”, czego zresztą można się domyślić, oglądając jej prace. Poniżej prezentuję jedną z  instalacji, czyli pokój wypełniony kolorowymi kropkami (Give me love), które mają odzwierciedlać duszę artysty. Coś w tym jest!

Yayoi Kusama „Give me love”. Źródło: http://www.deti-deti.com/luxury-rhythm-interior-design-principles/

Jak widać nawet poprzez kropki można wyrażać emocje – wszystko zależy od tego w jaki sposób je zestawimy. Żebyście nie dostali oczopląsu, przejdziemy teraz do mniej ekstrawaganckiej sztuki, czyli aranżacji wnętrz.

Źródło: http://www.decoist.com

Źródło: homedit.com

Najmodniejsze ostatnio stały się czarne kropki na białym tle, które sprawiają, że wnętrze nabiera elegancji i kobiecości. Często tego typu tapety są umieszczane w pokojach dziecięcych, ponieważ kropki nie od dziś kojarzą się nam właśnie z najmłodszymi. Jednak nie jest wcale regułą, bowiem dorośli również lubią ten motyw na ścianach mieszkania. Dodatkowo, gdy do kropek dodamy czarno-białe pasy, stworzy nam się niezwykle oryginalne wnętrze i wierzcie mi, że nikt nie powie, że te dwa wzory do siebie nie pasują. Wszystko zależy od ich proporcji – najlepiej, żeby były to tapety jednego producenta, a już w ogóle idealnie, gdyby to była ta sama kolekcja. Wtedy mamy pewność, że oba motywy nam się po prostu nie pogryzą.

Źródło: jenniferbrouwerdesign.com

Delikatny motyw białych kropek na beżowym tle umieszczony na obiciu stołków kuchennych. Prosto i klasycznie. Jak najbardziej podoba mi się.

Źródło: homemydesign.com

Złote kropki na tle białej ściany – jestem na tak! Te dwa kolory idealnie do siebie pasują, tworząc nowoczesne wnętrze z nutką klasyki.

Żródło: kadaveediya.com

Pomysłowa aranżacja biura. Kropki wykorzystane jako przestrzeń dla ikon i obrazów, które zapewne są związane z tą firmą.

Źródło: jenniferbrouwerdesign.com

Oprócz ścian, możemy ozdobić kropkami meble, ceramikę i akcesoria. Albo po prostu kupić gotowe 🙂

Źródło: livinator.com
Źródło: internet

Źródło: www.styleofdesign.com

Źródło: fotogallery.donnaclick.it

Źródło: fengshuidana.com

Źródło: dadka.net
Źródło: patternity.org
Źródło: www.babybedding.com
Źródło: www.aliexpress.com

Źródło: www.etsy.com
Źródło: www.aliexpress.com
Źródło: www.abeautifulmess.com
 • Motyw kropek jest naprawdę bardzo ładny, niekiedy jest świetnym dopełnieniem eleganckich wnętrz. Mnie najbardziej podobają się małe elementy z tym motywem 🙂

  • Po przemyśleniu sprawy, doszłam do wniosków, że mi chyba też 🙂

 • Kropki wszędzie 😀
  Chciałabym taką kropkowa ścianę w gabinecie 🙂
  Pralka w kropki… Mistrzostwo!

  • Tak, genialna jest ta pralka! Chyba sobie kiedyś taką sprawię 😉

 • Niezbyt przemawiają do mnie kropki na ścianach. A najbardziej podobają mi się te na naczyniach 🙂

 • Jestem jak najbardzie ZA! Bardzo przemawia do mnie połączenie kropek i pasów.

 • Ola

  Niektóre zaskakująco elegancko wyglądają. Ale ja wolę kropki na sukienkach 🙂

 • Kropki na naczyniach są urocze, ale te na ścianach (czarne i złote) też bardzo mi się podobają 🙂

 • Pralka w kropki <3 Genialne!

 • O rany przeraziłam się trochę jak zobaczyłam pierwsze zdjęcie 🙂 😀 Kropki wyglądają uroczo szczególnie chyba w pokojach dzieci 🙂

 • te pralki mnie powaliły. Chyba zaraz przerobię swoją.

 • O! Jak przeczytałam kropki to pomyślałam o czymś mikroskopijnym albo w tle – gdzieś na poduszce, albo lampie. A tu proszę na niektórych zdjęciach widać wyraźnie jak grają w pchełki. Tapeta raczej nie dla mnie, ale aranżacja biura bardzo mi się podoba. A szafę sama chciałabym mieć.

 • Lubię kropki, ale wykorzystywane z umiarem, np. na dodatkach czy na jednej ścianie. Wnętrze na pierwszym zdjęciu wygląda ciekawie, ale myślę, że przebywanie w nim już po chwili byłoby przytłaczające.