BLOG NIE TYLKO O WNĘTRZACH

Atelio.pl – handmade dla domu

Jeśli zapoznaliście się ze stroną „O mnie”, powinniście wiedzieć, że oprócz projektowania wnętrz, zajmuję się również prowadzeniem sklepu Atelio.pl. Ponieważ wiele osób mnie pyta, czy to moja strona, postanowiłam jasno napisać, że tak i podzielić się z Wami krótką historią jej powstania.

Czym jest Atelio?

Atelio to portal sprzedażowy, w którym znajdziecie artystyczne i designerskie dodatki do wnętrz, tworzone przez polskich projektantów. Kupicie tu m.in. dekoracje, meble, akcesoria, lampy i wiele innych elementów, które będą pasowały do Waszego mieszkania. Wszystko bezpośrednio od projektanta!

Skąd pomysł na taki serwis?

O stworzeniu Atelio pierwszy raz pomyślałam na początku 2014 roku. Wzięło się to z obserwacji internetu. Jako introwertyczka zdecydowanie wolę robić zakupy online i w taki również sposób czasem udawało mi się sprzedać swoje obrazy lub ręcznie robioną biżuterię. Zauważyłam jednak, że inne portale sprzedażowe, mają bardzo szeroki asortyment (od spinek do włosów po np. meble), a brakuje takiego sklepu, który bezpośrednio kojarzyłby się z urządzaniem wnętrz. Pomysł początkowo był tylko pomysłem i nie sądziłam, że jego realizacja będzie tak szybka. Najpierw powiedziałam o tym kilku znajomym, którzy utwierdzili mnie w przekonaniu, że myślę dobrze. W maju rozpoczęłam staranie się o dofinansowanie dla mojej działalności, a we wrześniu miałam już firmę. Atelio ruszyło dopiero w Walentynki 2015 roku, ponieważ kilka miesięcy zajęło tworzenie samej strony.

Co dalej?

Szybko pojawili się projektanci, którzy chcieli wystawiać swoje produkty na sprzedaż. Pamiętam, jak wielka była radość, gdy udało się sprzedać pierwszy przedmiot – to była grafika ścienna. Uczucie niesamowite, ponieważ zakładając stronę zupełnie nie miałam świadomości, kiedy mogę spodziewać się sprzedaży. Atelio spotkało się z dobrym przyjęciem wśród potencjalnych klientów oraz projektantów. Chcę by ta strona była kojarzona z dobrym, polskim designem, niekoniecznie w astronomicznych cenach. Galeria z każdym dniem rozwija się coraz bardziej, co oczywiście jest wielką zasługą artystów, którzy początkowo dali mi kredyt zaufania i dołączyli do grona sprzedawców Atelio.

Mam mnóstwo pomysłów na rozwinięcie funkcji tego serwisu, ale wiadomo – wszystko w swoim czasie. Wierzę, że z czasem uda mi się osiągnąć wyznaczone cele.

Więc jeśli szukacie prezentu z okazji parapetówki lub sami chcecie ładnie urządzić swoje mieszkanie, zapraszam do Atelio – portalu, który powstał z miłości do sztuki i projektowania wnętrz.

Poniżej możecie obejrzeć pierwsze wydanie katalogu z produktami Naszych projektantów 🙂 Dajcie znać, jak Wam się to podoba!