', 'auto'); ga('send', 'pageview');

BLOG NIE TYLKO O WNĘTRZACH

6 nietypowych siedzisk

Tym razem postanowiłam pokazać Wam kilka siedzisk o bardzo interesujących kształtach. Obok nich nie da się przejść obojętnie, bowiem d razu zwracają na siebie uwagę. Dają spore możliwości aranżacji nietypowego wnętrza, w którym mogą grać pierwsze skrzypce lub być inspiracją do urządzenia naszej przestrzeni.

1. Muffinka

Na pierwszy ogień idzie siedzisko w kształcie apetycznie wyglądającej muffinki, której autorem jest Matteo Bianchi. Wyobrażam sobie takie pufy w uroczej cukierni, ale również w domu. Sama mogłabym mieć coś takiego 😉

puf Puf con forma de muffin
Źródło: Babatude.com

2. Pomoponiary

Meble z pomponów? Dlaczego nie?! Firma MYK z Berlina stworzyła serię mebli wykonanych właśnie z kolorowych pomponów. Pięknie, kolorowo i pozytywnie.

Kolorowe dodatki MYK - design, puf
Źródło: http://designe.pl/kolorowe-dodatki-myk

3. Trawa

Usiądź wygodnie na trawie, którą możesz się cieszyć nawet zimą. Siedzisko dla ceniących oryginalność formy. Stworzone w pracowni Pękala Design.

Siedzisko Floris
Autor: Prekala Design/Źródło: atelio.pl

4. Supeł za supłem

Tym jestem niezwykle zauroczona. Prosty, ale interesujący pomysł i genialny efekt końcowy. Te pufy nadają się zarówno do domu, jak i doskonale sprawdzą się w przestrzeniach publicznych.

Źródło: http://www.zeutch.com/design/sasha-fefelova-poufs-knotty-50493#

5. Kamienie

Na pierwszy rzut oka zdjęcie może przerażać, kiedy wyobrazimy sobie, że miałyby to być prawdziwe kamienie. Na szczęście w rzeczywistości są bardzo miękkie i mogą spełniać rolę zarówno siedziska, jak i poduszki. Dzieciaki to pokochają!

Livingstone02
Źródło: www.smarin.net

6. Puzzle

Łącz, jak chcesz i twórz swoje wzory przy pomocy siedzisk w kształcie puzzli. To również opcja raczej dla dzieci, ale myślę, że gdyby znalazły się w jakiejś przestrzeni publicznej dla dorosłych, to również im by przypadły do gustu.

Źródło: www.newsinteriordesign.com

Które siedzisko najbardziej Wam się spodobało? Dajcie znać w komentarzach 🙂

 • Szkoda, że tylko 6 propozycji… 🙂 bo kto nie lubi oglądać zdjęć. Dla mnie najefektowniej i najprzytulniej wyglądają Pomponiary i Supeł za supłem, uważam te pomysły design za intrygujące, ciekawe i miłe dla oka oraz dopasowane kolorystyczne do swoich kształtów i cech.

 • To z pomponów chętnie bym przygarnęła do domu 🙂

 • Aż trudno wybrać najlepsze, dla mnie chyba najciekawsze są te kamienie 😀

 • Puzzle i kamienie robią najfajniejsze wrażenie. Kamienie mają jednak ten minus, że do uzyskania fajnego efektu potrzeba ich naprawdę sporo – jak chociażby na załączonym zdjęciu. 😉

 • Najbardziej podobają mi się siedziska z pomponów i te supełkowe. Czego to ludzie nie wydumają, genialne pomysły!

 • Dzięki za komentarz 😉
  Świetny design bloga! Na pewno będę zaglądać tu częściej bo sama pasjonuję się urządzaniem wnętrz 🙂

 • wylegarniapomyslow

  Czwarta propozycja mnie urzekła. Uwielbiam takie nietypowe rzeczy 🙂

 • Szury i pompony – piękne!

 • te kamienie są świetne